środa, 13 listopada 2013

Jesienne inspiracje


Witajcie 

Już lato odeszło i kwiaty przekwitły,
                                                        a jeszcze coś w polu się mieni,
To w polu i w lesie czerwienią się, spójrzcie

korale, korale jesieni...


Jesień to według mnie najbardziej kolorowa pora roku. 
Uwielbiam ją za szeleszczące pod nogami liście, za kasztany,żołędzie,jarzębinę i wrzosy. Dlatego postanowiłam wykorzystać te dary natury i zrobić wianki jesienne.Pewnie długo utrzymają swój uroczy wygląd i będą cieszyć moje i nie tylko moje oko.
Wianki są świetną dekoracją na każdą okazję. Naturalne kompozycje okolicznościowe często przygotowywane są na bazie wianka, który można wykonać z przeróżnych materiałów. Mimo, że taka forma jest bardzo popularna i wydaje się, że opatrzona, to jednak o jej ostatecznym wyrazie zadecydują elementy dekoracyjne i nasza artystyczna dusza. 
W rezultacie nie ma dwóch takich samych wiankowych dekoracji, a każda własnoręcznie zrobiona praca odzwierciedla nasze poczucie piękna.  
 Gorąco zachęcam do zrobienia takich wianków.
Potrzebne są do tego tylko dary natury(szyszki, żołędzie, orzechy), pistolet do kleju na gorąco oraz podstawa czyli koło zrobione np. z gałęzi wikliny i wstążki kolorowe i ewentualnie świeczki jako dodatek.
Wykonanie jest banalnie proste :)

 A Wy jakie macie dekoracje na jesień?
Chyba czas się zainspirować a następnie ubrać odpowiednio i wybrać na spacer... Po jarzębinę trochę żołędzi,kasztanów,szyszek i innych darów przyrody...  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz